سروش     RSS     Admin
اداره کل حراست و پدافند غیر عامل
۱۳۹۹/۰۹/۱۱

نقش‌آفرینی شهید فخری زاده در تجهیز آتش نشانی ها به تجهیزات مقابله با تهدیدات CBRN

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور در گفت وگویی در خصوص نقش و جایگاه شهید فخری‌زاده در ارتقای توان دفاعی کشور در برابر تهدیدات نوین، به نقش‌آفرینی شهید فخری زاده در تجهیز سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ها به تجهیزات مقابله با تهدیدات CBRN اشاره نمود.

به گزارش پایداری ملی و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار دکتر غلامرضا جلالی، در این گفت و گو با بیان اینکه شهید فخری زاده مبدع صنعت پدافند غیرعامل در حوزه‌های CBRN به کمک‌های سازمان سپند در زمینه ارتقای توانمندی‌ها در حوزه مقابله با تهدیدات نوین اشاره نمود.

 وی افزود: ما طی سال های گذشته به کمک سازمان سپند و شخص شهید فخری زاده، طی همکاری با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور؛ سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  بیش از 50 شهر را به تجهیزات بومی و پیشرفته مقابله با تهدیدات CBRN مجهز کردیم که بخشی از آنها در شرایط مقابله با کرونا به کمک کشور آمد.
 
سردار جلالی با اشاره به زحمات شهید فخری‌زاده در سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی در حوزه پدافند پرتوی نیز گفت: سازمان پدافند غیرعامل با کمک و مشارکت سپند در طرح ریزی اقدامات پدافندی در استان های هسته ای اقدامات ارزشمندی انجام داد که ایجاد ظرفیت های عملیات پدافندی، درمانی و... از جمله آنهاست.
 
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: شهید فخری‌زاده از شهدای مظلوم کشور است و ابعاد خدمات و دستاوردهای ایشان برای امنیت و سلامت مردم و استحکام نظام مقدس جمهوری اسلامی به حدی است که حتی امروز هم نمی‌توان به طور کامل در خصوص این اقدامات سخنی به میان آورد.
 
جلالی افزود: ولایت‌مداری شهید فخری زاده به حدی بود که اوامر و منویات مقام معظم رهبری را بر همه چیز اولویت می‌دانست.
 
سردار جلالی با اشاره به اینکه آن شهید از دانشمندان متخصص در امور هسته‌ای بود، افزود: عمده فعالیت سازمان سپند نیز در مباحث هسته ای مربوط به مباحث پدافند پرتوی است.
 
وی اظهار داشت: امروز مقوله دفاع، تنها شامل مسائل نظامی نیست بلکه عرصه تهدیدات گسترده‌تر و به حوزه‌هایی همچون پدافند سایبری، شیمیایی، زیستی و پرتوی کشیده شده است. از سوی دیگر یکی از رسالت های وزارت دفاع، پشتیبانی از نیروهای مسلح کشور است و پدافند غیرعامل به عنوان بخش مکمل دفاع نظامی کشور مجموعه‌ای از ماموریت های خود را با استفاده از ظرفیت های وزارت دفاع به ویژه سازمان سپند انجام می دهد.
 


تعداد بازدیدها : ۹۱۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQSC-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟