سروش     RSS     Admin
اداره کل حراست و پدافند غیر عامل
۱۳۹۹/۰۸/۱۱

نشست مشترک شهرداران، روسای شوراهای اسلامی و مدیران کل پدافند غیرعامل استانها

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور: توسعه امنیت‌افزا محور سند پدافند شهری است

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور سند جامع پدافند شهری را الگوی نوین و مدرن از توسعه امینت افزا دانست و گفت: این سند برنامه‌ریزی شهری ما را، مبتنی بر رویکردهای پدافندی ارتقا می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سردار دکتر غلامرضا جلالی که 11 یازدهم آبان ماه در نشست مشترک شهرداران، روسای شوراهای اسلامی و مدیران کل  پدافند غیر عامل استانها که بصورت ویدیو کنفرانس تشکیل شد، سخن می گفت با تقدیر و تشکر از اقدامات و همراهی‌های وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار داشت: در تحلیل شرایط امروز کشور باید این نکته مهم را مدنظر داشته باشیم که تداوم حفظ کارزار فشار حداکثری برای آمریکا بسیار پرهزینه است و همین امر سبب شده تا آمریکایی‌ها با بی‌هدفی در تحریم ها روبه رو شوند که شاهد آن تحریم های چند باره افراد و نهادهای مختلف است.

وی ادامه داد: آمریکا در شرایط فعلی اقدام به تحریم دارو و اقلام بهداشتی و درمانی کرده است و کرونا را دستاویز فشار علیه ملت ما قرار داده است و این نشانه خباثت و شرارت این دولت و دروغین بودن تمام شعارهای حقوقی بشری آنهاست.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه در برابر جنگ زیرساختی که آمریکا بدنبال راه انداختن آن است باید ارتقای آمادگی‌ها و مصون‌سازی زیرساخت ها را در دستور کار قرار دهیم، گفت: متاسفانه توسعه نامتوازن شهری در دهه‌های اخیر منجر به افزایش برخی آسیب‌پذیری‌ها شده است.

به گفته سردار جلالی حفظ تداوم کارکرد زیرساخت‌های شهری مهم ترین هدف پدافند غیرعمل در جغرافیای شهری است که این اقدام نتیجه مستقیمی در حفظ و ارتقای کیفیت زیست مردم دارد.

وی با بیان اینکه زیرساخت های شهری با توجه به رشد فناوری در حال دگرگونی هستند و ضرورت دارد الزامات پدافند غیرعامل مخصوصا برای این شهرها در نظر گرفته شود، گفت: قریب به 80 سیستم در جغرافیای شهری در حال اندرکنش هستند و با یکدیگر وابستگی متقابل دارند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه زیرساخت های شهری نباید تا ، دچار وابستگی متقابل حداکثری باشند، گفت: در سند پدافند شهری تلاش داریم نظام ایمنی، امنیت و دفاع را مبتنی بر نیازهای نوین شهرها و با رویکرد حفاظت از مردم ساماندهی کنیم.

وی در ادامه توسعه امنیت افزا را محور سند پدافند شهری دانست و تصریح کرد: ساماندهی مراکز پرخطر در این سند یکی از اولویت‌هاست.

سردار دکتر جلالی همچنین بر لزوم ساماندهی مراکز اسکان موقت به صورت چندمنظوره در شهرها برای شرایط بحران در قالب سامانه به نحوی که در هر شهر امکان انتقال 30 درصد جمعیت در شرایط بحران وجود داشته باشد، تاکید کرد.

وی همچنین از برنامه سازمان پدافند غیرعامل برای تاسیس مرکز رصد و پایش حوادث شهری و مرکز فرماندهی و کنترل زیرساخت های شهری با محوریت دستگاه های اجرایی خبر داد و تصریح کرد: هوشمندی در هوشمند سازی شهرها و ایجاد یک فرماندهی واحد در مدیریت شهری و استانی برای مهار و مدیریت تهدیدات از جمله موضوعات مورد توجه سند پدافند شهری است.
 


تعداد بازدیدها : ۶۲۰
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQQF-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟