سروش     RSS     Admin
اداره کل حراست و پدافند غیر عامل
۱۴۰۰/۱۰/۰۹

توسعه ابعاد مختلف پدافند غیرعامل در مدیریت شهری در اولویت سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور

مدیر کل حراست وپدافند غیرعامل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در نشست مدیران عامل سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ها، فراهم شدن زمینه توسعه ابعاد مختلف پدافند غیرعامل در مدیریت شهری را از اولویتهای این سازمان برشمرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، حمیدرضا موفق با بیان این مطلب گفت: حیاتی ترین منبع یک کشور منابع انسانی آن است و از مهمترین راهبردها برای حفظ سلامت جسم و روح  انسان های یک جامعه بکارگیری اصول پدافند غیرعامل در زیرساخت های مهم و حساس کشور در جهت ارتقاءپایداری و تقویت ایمنی آن می باشد .
 
وی ادامه داد: در مکاتبات و بخشنامه ها و آیین نامه های اجرایی وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور بر استفاده و توجه همه جانبه سیاستهای کلی نظام در زمینه پدافند غیر عامل، ابلاغی رهبر معظم انقلاب، در کلیه فرایندها و برنامه ها و سیاست گذاری های توسعه شهری توسط شهرداران و همراهی شوراهای اسلامی شهرها در این چارچوب بصورت مستمر تاکید شده است.
 
 وی افزود: ضمنا تقویت ساختار پدافند غیرعامل در شهرداری ها از نظر جایگاه و نیروی انسانی همواره مورد تاکید بوده و پی گیری های لازم در این زمینه در دستور کار سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور قرار دارد.
 
موفق همچنین با اعلام ایتکه، تشکیل کارگروه های کمیته پدافند غیرعامل که توسط سازمان شهرداری‌ها و دهیاری های کشور ابلاغ شده است، در تمامی معاونتها، سازمانها و شرکت‌های تابعه شهرداری اجرایی شده، تصریح کرد: انتظار داریم با توجه به اهمیت موضوع، جلسات مربوطه بصورت مستمر و با حضور تمامی اعضا تشکیل و بازدیدها و نظارت های میدانی و هماهنگی با سایر دستگاهها با قوت پیگیری و اجرایی شود.
 
 وی ادامه داد: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با همکاری سازمان پدافند غیرعامل کشور در جهت تجهیز و ارتقاء توان سازمان های آتش نشانی شهر های کشور اقدام به خرید تجهیزات CBRN  نموده است.
 
مدیر کل حراست وپدافند غیرعامل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اضافه کرد: این تجهیزات تولید داخل تاکنون بین 45 سازمان آتش نشانی کشور، بین شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، توزیع شده  است  و در حال حاضر نیز مرحله دوم خرید تجهیزات مذکور در حال پیگیری و انجام می باشد.
 
موفق همچنین اظهار کرد: همچنین دوره های آموزشی تخصصی ضمن خدمت با همکاری سازمان پدافند غیر عامل برای آتش نشانی ها و همچنین شهرداران و مدیران شهرداری ها برگزار و تلاش شده دانش دست اندرکاران مدیریت شهری، نسبت به ابعاد مختلف موضوع پدافند غیر عامل و توجه به ایمنی، امنیت و پایداری در طرح ها و اقدامات شهرداریها و تاب آوری شهرها روز به روز افزایش یابد.


تعداد بازدیدها : ۵۴۰
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77RBN-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟