سروش     RSS     Admin
اداره کل حراست و پدافند غیر عامل
۱۴۰۰/۰۷/۱۲

مانور بزرگ ایمنی وآتش نشانی گلبهار با حضور مدیرکل حراست و پدافند غیرعامل سازمان برگزار شد/ بازدید از دهیاری ها وشرکت های تعاونی دهیاری ها

به مناسبت هفته ایمنی و آتش نشانی، مانور عملیاتی آتش نشانی شهرداری گلبهار در استان خراسان رضوی با حضور حمیدرضا موفق مدیرکل حراست و پدافند غیرعامل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، موفق در حاشیه این مانور گفت: موضوع ارتقاء کمّی و کیفی ارائه خدمات آتش‌نشانی و ایمنی در شهرها و روستاهای کشور با هدف ارتقاء نسبت جمعیت تحت پوشش خدمات آتش‌نشانی در کشور تا رسیدن به شرایط مطلوب و شاخص‏های جهانی ازجمله برنامه های اصلی سازمان شهرداری ها و دهیاریهاست و به همین منظور برنامه‌ریزی لازم در سطوح ملی، استانی و محلی در راستای ارتقای وضعیت آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌های و دهیاری‌های کشور در محورهای احداث ایستگاه های آتش نشانی استاندارد، تجهیز شهرها و روستاها به ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی تخصصی و تأمین نیروی آتش‌نشانی آموزش‌دیده، صورت پذیرفته است.
 
وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از 93درصد جمعیت در کشور تحت پوشش خدمات آتش‌نشانی می‌باشند، از پیگیری های وزارت کشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در زمینه های همکاری دستگاه ها با شهرداری ها در خصوص توسعه ایمنی، نظارت جدی بر اجرای ضوابط و الزامات ایمنی در مراکز صنعتی و تولیدی، مسکن مهر و مسکن ملی، تخصیص اعتبار پیش‌بینی‌شده در قانون بودجه سال 1400 کشور برای کمک به ایجاد زیرساخت‌های آتش‌نشانی و رفع مشکلات اداری و استخدامی آتش نشانان خبر داد.
 
همچنین علیرضا اصغری شهردار گلبهار در حاشیه این مانور گفت:  این مانور به منظور افزایش آمادگی نیروهای آتش نشانی در هنگام بروز حوادث، مانور امداد و نجات آتش نشانی گلبهار برگزار شد.
 
وی افزود: با توجه به اینکه سرعت عمل، آمادگی جسمانی و دقت بالا در تمامی عملیات امداد و نجات و اطفاء حریق از اهمیت زیادی برخوردار است لذا این مانور محک بسیار خوبی برای سنجش توانائیها، ارتقای فرهنگ ایمنی و آمادگی جسمانی آتش نشانان میباشد.
 
گفتنی است این مانور با حضور نیروهای  زبده آتش نشانی و داوطلبان آتش نشان و مدیر کل حراست و پدافندغیرعامل سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی، فرماندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر گلبهار و سایر مسئولین و مردم شهر گلبهار برگزار شد.
 
مدیرکل حراست و پدافند غیرعامل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور همچنین در ادامه از دهیاری های شهرستان گلبهار نیز بازدید و با آنها در خصوص مسایل حوزه کاری و مشکلات آنها تبادل نظر شد و ازعملکرد شرکت های تعاونی دهیاری های منطقه هم بازدید و بازرسی صورت گرفت.
 


تعداد بازدیدها : ۷۳۳
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/I77R5Q-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟